Alergie pokarmowe, nietolerancja laktozy lub glutenu już od pierwszych dni życia powodują nieprzyjemne dolegliwości układu pokarmowego. Jak więc karmić niemowlę? Najlepsze rozwiązanie to oczywiście dieta eliminacyjna, czyli zmiana sposobu żywienia malucha na produkty nie zawierające w składzie alergenów. Z myślą o najmłodszych powstało mleko Bebe M – odpowiednie dla niemowląt już od 1 dnia życia. Nie zawiera laktozy, glutenu, cukru, a jest bogate we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju. Czym żywność dla niemowląt Bebe M różni się od innych, standardowych preparatów dla dzieci? 

Żywność dla niemowląt wytwarzana w procesie niskotemperaturowym

Jedzenie dla niemowląt dostępne w ofercie sklepu Centrum Bio zostało opracowane na podstawie badań nad żywieniem niemowląt w konsultacji z lekarzami oraz rodzicami dzieci cierpiących na alergie pokarmowe oraz nietolerancje. 

Seria Bebe M, czyli żywność dla niemowląt zgodnie z wymaganiami dla początkowego żywienia dzieci zawiera DHA. Proces produkcji odbywa się wyłącznie metodą “na zimno” w celu zachowania jak największej ilości witamin i składników odżywczych wpływających na rozwój malucha. ‘Mleko’ Bebe M należy więc do jednych z pierwszych na rynku produktów instant w proszku dla dzieci, jakie są wytwarzane w procesie niskotemperaturowym. 

Wartości odżywcze zawarte w mleku Bebe M

Żywność dla niemowląt Bebe M jest oparta na bazie hydrolizatu białek z ryżu organicznego – bez laktozy, bez glutenu. Produkty Bebe Mandorle w swoim składzie nie zawierają oleju palmowego, cukru ani innych substancji wzmacniających. Ponadto są bogate w wartości odżywcze zbliżone do mleka matki. W ten sposób możesz dostarczyć dziecku wszystkich niezbędnych witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju zapobiegając nieprzyjemnym dolegliwościom wywołanym poprzez alergię na białka mleka, czy nietolerancję laktozy lub glutenu. Nasze jedzenie dla niemowląt jest w 100% roślinne – wszystkie składniki pochodzą z rolnictwa ekologicznego. Produkty są wzbogacone o EPA / DHA (zgodnie z wymaganiami żywienia niemowląt) z alg morskich. 

Biorąc pod uwagę proces produkcji “na zimno”, brak oleju palmowego oraz naturalny wymiar biologiczny nasze produkty mogą prezentować nieco inne standardy, niż inne preparaty dla niemowląt. Nieco gęstsza formuła ‘mleka’ w zupełności nie przeszkadza w karmieniu, a jedynie wymaga zmiany smoczka na odpowiedni dla niemowląt w nieco starszym wieku. Podając dziecku ‘mleko’ Bebe M dostarczasz wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, co sprawia, że maluch rozwija się w sposób prawidłowy. Każda partia naszych produktów jest wprowadzana do sprzedaży dopiero po otrzymaniu wyników specjalistycznych badań. 

Produkty Bebe M w smaku 

Seria Bebe M oparta na bazie hydrolizatu białek z ryżu organicznego nie zawiera w składzie cukru ani innych wzmacniaczy smaku. Pozwala to dostarczać maluchom produktów bogatych w wartości odżywcze, które być może dla osoby dorosłej mogą być nieco gorzkie w smaku. Przypominamy jednak, że osoba dorosła posiada zdecydowanie bardziej rozwinięty zmysł smaku, a także jest przyzwyczajona do produktów o bardziej intensywnym smaku. Oznacza to, że niemowlę na początkowym etapie nie rozróżnia, co jest w mniejszym bądź większym stopniu słodkie.