Pokarm mamy bogaty we wszystkie witaminy i składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju jest najcenniejszym pokarmem dla dziecka. Przychodzi jednak moment, w którym należy odstawić dziecko od piersi czy to z powodu alergii pokarmowych czy wielu innych powodów. W takim momencie rodzice zadają sobie pytanie: jakie mleko będzie najlepsze dla dziecka nie tylko pod względem składu, ale i smaku? Postanowiliśmy wyjaśnić kwestię, o jaką często pytają nas mamy podczas zakupów. 

Smak, jaki czuje niemowlę podczas jedzenia 

Seria Bebe M została stworzona specjalnie z myślą o małych alergikach, które już od pierwszych miesięcy życia są zmuszone do unikania laktozy bądź glutenu ze względu na występujące nieprzyjemne dolegliwości w układzie pokarmowym. Stąd też produkty Bebe M nie zawierają białka mleka ani glutenu – nie wywołują problemów z tolerancją pokarmową. Co więcej, maluchy z radością spożywają produkty dla dzieci Bebe M nie mając problemów ze smakiem. 

Często mama przed podaniem dziecku butelki sprawdza, czy jedzenie nie jest za gorące tym samym kosztuje i zastanawia się, czy smak nie jest lekko gorzki? 

Warto zaznaczyć, że niemowlę nie ma aż tak wyostrzonego zmysłu smaku jak osoba dorosła, dzięki czemu może spożywać produkty bez dodatku cukru, a bogate w witaminy i minerały do momentu, aż nie pozna smaku owoców, słodyczy i innych przekąsek. Z tego samego powodu podczas rozszerzania diety niemowlaka w pierwszej kolejności podaje się warzywa, a dopiero później owoce, ponieważ owoce w smaku są o wiele słodsze. 

Wskazówka dla rodziców – karmienie niemowląt Bebe M

Jedzenie dla niemowląt od Bebe M ma gęstszą konsystencję w porównaniu do mleka innych marek. Podczas karmienia butelką ze smoczkiem o przepływie zalecanym dla dzieci 0-6 miesięcy pokarm zwyczajnie nie leci, co doprowadza malucha do płaczu. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana smoczka na przepływ większy niż zalecany dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy. Maluch będzie zadowolony – bez przykrych dolegliwości spowodowanych nietolerancją. Z kolei mama będzie szczęśliwa, bo dziecko spożywa pokarm bogaty we wszystkie niezbędne do rozwoju składniki.