Olej migdałowy był znany i ceniony już wiele lat temu. Wywodzi się z Indii, gdzie kobiety stosowały go przede wszystkim do pielęgnacji skóry oraz włosów. Ze względu na swoje cenne właściwości olej migdałowy tłoczony na zimno jest stosowany nie tylko w kosmetyce, ale także znajduje swoje zastosowanie w kuchni. Drogocenne składniki zawarte w oleju migdałowym są wartościowe i bezpieczne nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci.

Drzewo migdałowca pierwotnie pochodzi z Azji Środkowej, ale obecnie jest uprawiane przede wszystkim w krajach nad morzem Śródziemnym, czyli we Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Sprawdź, jakie właściwości ma olej migdałowy i w jaki sposób go wykorzystywać.

Właściwości oleju migdałowego

Olej migdałowy od La Mandorle wytwarzany jest z owoców migdałowca, które są dokładnie selekcjonowane, następnie są obierane i tłoczone na zimno, by zachować jak najwięcej wartości odżywczych pochodzących z wnętrza. Charakteryzuje się tłustą i oleistą konsystencją, czyli jest dokładnie taki, jaki powinien być naturalny olej. Posiada zapach charakterystyczny dla migdała, a jego złocista barwa dodatkowo nadaje mu niepowtarzalnego charakteru.

Poprzez proces tłoczenia na zimno zachowuje się wiele właściwości mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a także wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Olej migdałowy zawiera sporo cennych witamin, jak np.:

witaminę D, E, A oraz witaminy z grupy B – B1, B2, B6.

Cechuje go również wysoka zawartość kwasów tłuszczowych (oleinowego oraz linolowego), oraz minerałów:

  • wapń,
  • magnez,
  • żelazo,
  • potas,
  • fosfor,
  • cynk,
  • sód.

Dlaczego warto używać olejek migdałowy na ciało i włosy?

Przez ostatnie lata bardzo popularna stała się naturalna pielęgnacja ciała, włosów oraz paznokci, a to wszystko za sprawą coraz większej świadomości konsumentów na składniki zawarte w kosmetykach. Wiele pań stosuje zabiegi pielęgnacyjne polegające na nawilżaniu skóry lub włosów poprzez olejowanie, m.in. właśnie olejem migdałowym. Nic więc dziwnego, ponieważ jest uznawany jako jeden z najcenniejszych olei dostępnych na rynku.  

Jakie są właściwości olejku migdałowego w pielęgnacji skóry?

Przede wszystkim bardzo dobrze chroni naszą skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne. Stanowi swego rodzaju barierę. Jest niezwykle delikatny, dlatego też wspaniale sprawdzi się u osób borykających się z przesuszoną, podrażnioną skórą skłonną do podrażnień i uszkodzeń intensywnie ją nawilżając.

Jest polecany szczególnie dla kobiet w ciąży, które mają tendencję do pojawiania się rozstępów – zapobiega ich pojawieniu się oraz skutecznie ujędrnia skórę. Jest całkowicie bezpieczny dla niemowląt, dlatego może być stosowany do nawilżania skóry niemowląt.

Dla osób o problematycznych włosach sprawdzi się doskonale, nadając im blasku, wzmacniając cebulki włosa oraz pozytywnie wpływa na ogólną ich kondycję.

Są to jedne z najcenniejszych właściwości, jakie posiada olej migdałowy, dlatego też bardzo często jest dodawany do wielu kremów, szamponów czy odżywek oraz balsamów do ciała. Dodatkowo jego zapach działa relaksująco oraz odprężająco, dlatego jest bardzo często stosowany w salonach masażu.

Olej migdałowy i jego zastosowanie, nie tylko w kosmetyce

Olej z migdałów zawiera sporo witamin, minerałów i cennych składników pozytywnie wpływających na stan naszej skóry. Intensywnie ją nawilża oraz jest niezwykle delikatny, dlatego może być również stosowany przez kobiety w ciąży oraz dla niemowląt. Jednak jest on niezwykle cenny nie tylko na część zewnętrzną, ale również pozytywnie wpływa na nasz organizm od wewnątrz.

Olej migdałowy stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego oleju stosowanego w kuchni i może być dodawany do sałatek, ryb i wielu innych dań. Ze względu na sporą zawartość cennych składników odżywczych:

  • poprawia pamięć,
  • obniża cholesterol,
  • pozytywnie wpływa na układ krwionośny.

Warto zamienić tradycyjny olej na olej z migdałów, który jest w 100% naturalny i tłoczony na zimno, dzięki czemu nie jest pozbawiony wszystkich cennych składników mających ogromny wpływ na nasze ciało oraz zdrowie. Taki właśnie jest olej migdałowy od La Mandorle dostępny w sklepie Centrum Bio!